• askola_web_bok.jpg
  • rekuperace.jpg
  • stena_web.jpg
  • vodak2021.JPG

Jak proběhlo ústřední kolo dějepisné olympiády

Z celostátního kola si odvážím spoustu nových zkušenosti a zážitků. Sice jsem se účastnila již podruhé, ale v druhé kategorii, takže to bylo opět něco nového. Nebylo to pouze o napsání testu a obhajobě práce, ale celou soutěž doprovázel nabitý doprovodný program s několika přednáškami od historiků z UHK. Hned v pondělí jsme poznávali centrum Hradce Králové, kde se celá soutěž konala, a nevynechali jsme ani Biskupskou knihovnu, v níž jsme zkoumali ty nejstarší výtisky. Druhý den jsme se po poměrně náročném testu vydali na Kunětickou horu, kde nás čekala prohlídka hradu. Středa byla věnována obhajobám prací před odbornou porotou a ostatními soutěžícími. Konkrétně má práce se zabývala hradem v Opočně, který tu stával ještě před zámkem. Ve čtvrtek už nás čekalo jen vyhlášení. Nakonec jsem se dostala mezi úspěšné řešitele, což beru jako docela dobrý úspěch. V mé kategorii bylo opravdu mnoho konkurence, převážně maturantů. Olympiádu jsem si celkově velice užila a těším se na další ročník.

Natálie Tobiášková, 1.A

Za školu můžeme přidat pouze velikou gratulaci za obrovský úspěch a popřát Natce ještě tři stejně povedené ročníky DěO. Gratulujeme!

deo 2024 1

deo 2024 2